Search
Close this search box.

Deutscher Dom | Berlin, Niemcy

Deutscher Dom in Berlijn, Duitsland. Verlicht tijdens het Lichtfestival 2013
Deutscher Dom in Berlijn, Duitsland. Verlicht tijdens het Lichtfestival 2013

Berliński Deutscher Dom (czyli Kościół Niemiecki, zwany też Nowym Kościołem) jest częścią zespołu na Gendarmenmarkt w centrum Berlina. I jak co roku przyszedł czas na Festiwal Świateł w Berlinie zapewniający specjalną iluminację wszystkich najważniejszych zabytków. Festival of Lights oznacza: O wiele za dużo fotografów w Berlinie i o wiele za mało możliwości uchwycenia widoków bez ludzi przed nimi.

Przez przypadek wybrałem się dokładnie dzień przed rozpoczęciem festiwalu na Gendarmenmarkt. Poszedłem tam bardziej z powodu własnej głupoty, niż czegokolwiek innego. Myślałem wtedy, że festiwal już się rozpoczął. Dlatego też byłem zaskoczony i rozczarowany. Pozytywnie zaskoczony z powodu stosunkowo niewielu ludzi wokół i rozczarowany iluminacjami. Na Katedrze Francuskiej nic się nie działo, Konzerthaus oświetlał jakiś dziwny filmik, a Deutscher Dom był po prostu nieco inaczej oświetlony niż zwykle.

Ta iluminacja na niej była dokładnie tym, co mi się podobało w Deutscher Dom plus fakt, że nie było wokół niej ludzi. Wszyscy próbowali uchwycić wideo z Konzerthausu, ale nikt nie był zainteresowany kościołem. Miałem mnóstwo czasu na ustawienie się i zrobienie zdjęcia, a tylko garstka ludzi przechodziła przez mój widok.

W postprocesie chciałem skupić się na czerwonej kopule. Zmniejszyłem ogólne nasycenie i nieco przyciemniłem niebo, aby czerwień się wyróżniała. Dodatkowo zbalansowałem światła na Deutscher Dom poprzez połączenie trzech ekspozycji i gotowe – moje pierwsze zdjęcie z Festiwalu Świateł.

 

Szczegóły techniczne

Aparat: Canon EOS 500D
Obiektyw: Canon EF-S 10-22mm @ 10mm
ISO: 100
Ekspozycje: 3 (-2, 0, +2)
Przysłona: 4
Czas ekspozycji (środkowy): 2s
Statyw: Manfrotto 190CXPRO4
Lokalizacja: Gendarmenmarkt w Berlinie
Oprogramowanie: Lightroom 4.3, Photoshop CS6, Photomatix Pro

Lisandra Correia

Lisandra Correia

More photos to discover:

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Nico Trinkhaus Portrait

Nico Trinkhaus
Photography

Do you like what you see?

Most of our photos are available as Fine Art Prints and can be licensed for business use. Contact us!